Atos'tan Dijital Pilot Fabrika

Atos, Viyana Teknik Üniversitesi işbirliği ve 4 milyon euro yatırımla dijital fabrika kuruyor. Viyana’da Sea City bölgesinde kurulan fabrikada, Endüstri 4.0 teknolojileri ve senaryolarını birebir fiziksel ortamda gözlemleme ve deneyimleme imkanı sunulacak. Detaylar içeriğimizde.

28

Atos, Viyana Teknik Üniversitesi işbirliği ve 4 milyon euro yatırımla dijital fabrika kuruyor. Viyana’da Sea City bölgesinde kurulan fabrikada, Endüstri 4.0 teknolojileri ve senaryolarını birebir fiziksel ortamda gözlemleme ve deneyimleme imkanı sunulacak. Projenin %50 desteği devlet tarafından karşılanıyor. Kurulacak fabrikada herhangi bir ticari ürün üretimi olmayacak, kar amacı gütmeden eğitim ve gelişim imkanlarının da sağlanacağı bir araştırma merkezi olarak konumlandırılacak. 

 


 

 

Atos’un sistem entegratörü olarak yer aldığı projede yatay ve dikey entegrasyon senaryoları, PLM-ERP-MES entegrasyonu, Big Data, Veri Analitiği, Augmented Reality ve 3D Printing senaryoları hayata geçirilecek. Bulut teknoloji ile desteklenecek sistemsel altyapı ile akıllı fabrika teknolojileri, müşteriler, akademisyenler, iş ortakları, öğrenciler ve sektör uzmanları ile buluşturulacak.

 

 

Endüstri 4.0, beraberindeki teknolojiler ve uygulama senaryoları, büyük bir vizyonun parçası. Çoğu zaman sanal kavramlardan oluşan bu yaklaşımı, fiziksel bir ortamda deneyimlemek bu projenin temel çıkış noktası. Yakın zamanda hayata geçecek pilot fabrikanın, aynı zamanda inovasyon laboratuarı ve yetkinlik merkezi olması hedefleniyor.

 

Kaynak: