Dijital Dönüşümde Dev Zirve

30

Sanayiciler, OSB’ler, teknokentler, teknokent firmaları, ticaret ve sanayi odaları, KOBİ’lerin ilgi göstereceği fuar, dijitalleşmenin sanayi, ekonomi ve haberleşme alanlarına yansımalarını irdeleyecek.

28-30 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan zirve, dünyanın en hızlı gelişen bölgesi ve kıtalarının kesişme noktasında, sanayi, ekonomi ve iletişim sektörlerinde, Endüstri 4.0 finansal teknolojiler, nesnelerin interneti ve 5G temalarında, yeni iş bağlantıları kurma, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelme fırsatı sunacak.

Yüzlerce firma, binlerce profesyonel firma HYF Fuarcılık  A.Ş. tarafından düzenlenecek fuar ve zirve, finans, eğitim, sanayi, ekonomi dahil olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde geçerliliği olan dijitalleşme olgusunu ele alacak. Üç gün sürecek etkinliğe, birçok nitelikli üst düzey firmanın ve 20 bini aşkın ziyaretçinin katılması bekleniyor. Üst düzey yetkililerin katılımının yüksek olması beklenen fuarda, bu alanda hizmet üreten firmaların çözümleri sergilenecek.

KOBİ’ler Endüstri 4.0  Fuarına Hazırlanıyor

Endüstri Türkiye ekonomisinin de gündemine girdi. Özellikle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu konuda ciddi bir gayret sarf ediyor.

Bakanlığa bağlı teşvik birimleri bir yandan sadece bu alana özel destekler çıkarmaya başlarken bir yandan da KOBİ’lerin yeni yatırımlarını bu sisteme uygun inşaa etmesi için uğraşıyor.

Bu süreçte özel sektörden de konuyu tabana yayacak önemli atılımlar geliyor. Bu kapsamda geliştirilen Endüstri 4.0 fuarı “Digital Impact, İstanbul Dijital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi” Kamu, Özel Sektör ve STK’ları binlerce profesyonel ziyaretçi bir araya getirmeye hazırlanıyor.

28-30 Kasım 2019’da İstanbul’da düzenlenecek olan Digital Impact, İstanbul Dijital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi dijitalleşmenin geldiği son noktaya ışık tutacak.

Digital Impact Fuarı Yeni iş bağlantıları kurma, sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelme fırsatı sunacak. Fuarda makine, 3D yazıcı, robotik, IoT, siber güvenlik, yapay zeka, otonom sistemler, sensör, yazılım, bilgisayar ve bulut bilişim gibi alanlarda faaliyette olan sektörler sinerji yaratacak.”

Dijital Dönüşüm, Digital Impact’te Masaya Yatırılacak

Teknolojinin baş döndürücü gelişimini yani dijital dönüşümü konu edinen Digital Impact İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi, 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Teknolojinin gelişimi ile günümüzde iş süreçleri ve iş yapış şekillerinde önemli değişiklikler meydana geliyor. Öyle ki, yeni dönem endüstri ve yeni nesil teknolojilerle birlikte değişen üretim algısı, geleceğin tüm teknolojilerine ışık tutmaya devam ediyor. Yeni nesil robotik teknolojisi aracılığıyla üretim faaliyetlerindeki işçi yükünün azalması ve üretim sürelerinin kısalması, Ar-Ge’ye aktarılan kaynakları ve dolayısıyla yeni nesil teknolojilerin ortaya çıkış hızını arttırıyor. Yaşanan bu dönüşümler, savunma ve havacılık sanayiini de doğal olarak etkiliyor. Yeni nesil teknolojiler; toplumun bir kısmını bu değişime ayak uydurma yönüne teşvik ederken, bir kısmını ise yok olma tehdidine karşı teyakkuza geçiriyor. Peki bu yaşanan değişime nasıl ayak uyduracağız? Ya da değişime göre hareket etmeyip yok mu olacağız?

Bu kapsamda; 28 – 30 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Digital Impact, İstanbul Digital Dönüşüm Fuarı ve Zirvesi, bütün bu soruları yanıtlamak için İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl düzenlenecek fuarda, dijital etkinin sanayiye, ekonomiye ve haberleşmeye etkisi tüm yönleriyle ele alınırken, sektörün uzman isimleri de dijital dönüşüme dair fikir paylaşımlarıyla yerini alacak. Fuarda aynı zamanda; değişime dair yol haritasının da oluşturulması konusunda bazı sorulara yanıt aranacak.

Robotik sistemlerden yapay zekaya, 5G’den bulut bilişime kadar pek çok konu…

Fuar; finans, eğitim, sanayi, ekonomi dahil olmak üzere hemen hemen tüm sektörleri etkisi altına alan dijitalleşme olgusu çerçevesinde pek çok detaya ev sahipliği yapacak. 3 gün sürecek fuar kapsamında; Dijital sanayi ve Endüstri 4.0, dijital ekonomi, 5G ve nesnelerin interneti konularında uzman kişiler tarafından sunumlar yapılırken, bu alanlarda ürün ve hizmetleri olan işletmelerin çözümleri de ziyaretçilere sunulacak.

Sanayi devleri, OSB’ler, teknokent firmaları, Kamu Kurumları, Belediyeler, Üniversiteler, Ticaret ve Sanayi odaları ile KOBİ’lerin katılım göstereceği etkinlikte; 3D yazıcı, robotik sistemler, IoT, siber güvenlik, yapay zeka, otonom araçlar, akıllı bina, sensör, yazılım, bilgisayar, bulut bilişim, enerji yönetim sistemleri, iş zekası ve büyük veri gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalar da bu önemli fuarda katılımcı olarak yerini alacak.

HYF Fuarcılık tarafından düzenlenen, Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği ve Eticaret Merkezi’nin desteğiyle gerçekleşen fuarda, birçok üst düzey firma ve 20 bini aşkın ziyaretçinin konuk edilmesi planlanıyor.