13:30 17:30

Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri Buluşması

 

Üniversiteli gençler yeni sanayi akımı “Endüstri 4.0”ı tartışıyor

 

Akkök Holding’in sponsorluğunda, Türkiye'nin ilk ve tek çevre etkinlikleri platformu olan Çevreci Etkinlikler’in düzenlediği “Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri” buluşmalarının dördüncüsü, Türk sanayisi için verimlilik, inovasyon, katma değer ve sürdürülebilirlik alanlarında önemli fırsatlar sunabilecek dördüncü sanayi devrimine dikkat çekiyor. 20 Şubat 2016 Cumartesi günü Tasarım Atölyesi Kadıköy’de saat 13.30’da gerçekleşecek buluşmaya katılmak için, 17 Şubat Çarşamba akşamına kadar http://bit.ly/GeleceginSLB4 linkindeki kayıt formunun doldurulması gerekiyor.

Akkök Holding’in sponsorluğunda, Türkiye'nin ilk ve tek çevre etkinlikleri platformu olan Çevreci Etkinlikler tarafından düzenlenen “Dördüncü Sanayi Devrimi, Endüstri 4.0 ve Sürdürülebilirlik” başlıklı “Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri” buluşması Çevreci Etkinlikler Kurucusu Emrah Kurum’nun moderatörlüğünde ve Siemens İcra Kurul Üyesi, Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrika Divizyon Direktörü Ali Rıza Ersoy’un katılımıyla gerçekleştirilecek. 35 kişilik kontenjan ile sınırlı olan buluşmaya, sürdürülebilirlik konusuna ilgi duyan ve harekete geçmek isteyen tüm üniversite öğrencileri ile gençler ücretsiz olarak katılabilecek.

2013 yılından bu yana birey, öğrenci ve iş dünyası arasındaki köprüleri güçlendirmek amacıyla projeler hayata geçiren Çevreci Etkinlikler, “Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri” buluşmaları ile üniversite öğrencilerini ve gençleri iş dünyasından ve sivil toplumdan uzmanlarla bir araya getirerek, sürdürülebilirlik temeline dayanan işleri gençler nezdinde yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Haziran 2016’ya kadar her ay bir kez, cumartesi günleri gerçekleştirilecek etkinlikler, toplamda 8 buluşmadan oluşuyor. Buluşmaların sonuncusu bir kapanış etkinliği olarak, daha önce atölyelere katılmış gençlere açık olacak. Buluşmalardan sonra öğrencilere Katılım Sertifikası verilecek.

“Geleceğin Sürdürülebilirlik Liderleri” buluşmalarında, 14 Kasım’da gerçekleşen ilk eğitimde “Gençler ve Sürdürülebilirlik” konusu işlenmişti. 28 Kasım’daki ikinci buluşmada “Sürdürülebilirlikte Sistem Tasarımı”, 26 Aralık’daki üçüncü buluşmada ise Ulusal-Uluslararası Fonlara Erişim ve Üniversite-Sanayi İşbirliği konusuna yer verildi. Bundan sonraki buluşmalarda, “Tedarik Zinciri Sürdürülebilirliği”, “Sürdürülebilirlik Raporlaması ve İş Dünyasındaki Uygulamalar” ve Sürdürülebilirlik İletişimi” gibi konular işlenecek. 


profile

ALİ RIZA ERSOY

Konuşmacı
İcra Kurulu Üyesi / Genel Müdür Yardımcısı - Siemens
Bülten 4.0 Aboneliği

Haber ve duyuruları takip etmek için lütfen mail adresinizi bırakın