Mobil Uygulamalar ile Kontrol, İzleme ve Bakım

Siemens mobil uygulamalar ile kontrol, izleme ve bakım süreçlerini otomatik hale getiriyor. Bu sayede zaman tasarrufu sağlarken, süreçlerde verimlilik artışı yaşanıyor.

02

SIMATIC mobil istemci uygulamaları, SIMATIC otomasyon ürünleri, Siemens Industrial Edge ve MindSphere için ideal bir tamamlayıcıdır. Mobil uygulamalar gerekli işlevleri ve bilgileri bir araya getirir ve ilgili uygulamaya uygun olarak bunları kullanıcıya sezgisel, verimli ve güvenli bir şekilde sunar. Böylece devreye alma, çalıştırma ve servis atamaları için sistematik destek sağlar. Uygulamalar doğrudan mobil cihazlara indirilebilir ve PLC'lere, IE ve MSP'ye bağlanabilir.

Doğru Yerde Doğru Bilgi

Verileri doğru bir şekilde kullanmak için, öncelikle veriye doğru şekilde erişilmelidir. Bu nedenle, akıllı cihazı bir makine bildirim merkezine veya mobil performans monitörüne dönüştürmeye olanak tanıyan SIMATIC otomasyon sistemlerine, MindSphere veya Siemens Industrial Edge'e bağlanan mobil istemci uygulamaları bulunmaktadır. Bununla birlikte kullanıcılar artık akıllı telefonlarının tüm yerleşik özelliklerinden yararlanabilmektedir.

 

SIMATIC ve Endüstriyel IoT için Mobil Uygulamalar

Mobil uygulama kullanıcıları, bir makine veya tesis üzerinde ve çevresinde birçok tipik atamayı daha hızlı ve daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilir. Temel bilgi edinmenin yanı sıra aynı zamanda hızlı, esnek ve karmaşık olmayan devreye alma, bakım ve arıza teşhisini ve en azından tesisin işletimini kolaylaştırır.

 

Nolfilter: Servis Gerektiğinde Hızlı Bildirim

Akıllı cihazınızı üretiminizin kontrolü için bir mesajlaşma servisine dönüştürebilirsiniz. Uygulama, tesisinizden önemli bildirimleri otomatik olarak almanızı sağlar. Nolfilter mobil uygulamaları Android, iOS ve WearOS ile uyumludur.

SIMATIC WinCC Sm@rtClient: Optimum Destek

SIMATIC WinCC Sm@rtClient uygulaması, SIMATIC HMI sistemlerinin Wi-Fi veya VPN bağlantısı üzerinden mobil, uzaktan operatör kontrolüne ve izlenmesine olanak tanır. SIMATIC HMI sisteminizin fonksiyon tuşları dahil tüm fonksiyonlarına erişim ile HMI cihazınızı mobil cihazınızda sanki sahadaymışsınız gibi görüntüleyebilirsiniz.

►İlginizi Çekebilir: Siemens’in Kaçak Akım Koruma Rölesi Yenilendi

Energy Manager: Enerji Tüketiminde Şeffaflık

Energy Manager mobil uygulaması, henüz otomatik olarak kaydedilmemiş sayaç değerlerini manuel olarak kaydetmenizi sağlar. Doğrudan veri alımı sırasında bir güvenilirlik kontrolü ile zamandan tasarruf eder ve verilerin kalitesini artırırsınız. Doğrulanan ve işlenen veriler, şirket genelinde kapsamlı enerji yönetimi için SIMATIC Energy Manager PRO*'ya basit ve verimli bir şekilde iletilir.

 

SIMATIC S7: Tesis Performansında Şeffaflık

SIMATIC S7 uygulaması sizi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol için cihazınızı web sunucusuna hızlı ve güvenli bir şekilde bağlar. Örneğin, değişkenleri ve etiketleri görüntülemek veya değiştirmek veya trendlere genel bir bakış elde etmek için tanılama ve kontrol için birden çok işleve kapsamlı erişim izniniz vardır.

LOGO

0BA7 veya 0BA8 ve gösterge, butonlar, çubuk grafik, çıktı alanları ve slayt kontrolleri gibi yapılandırılabilir öğeleri kullanarak değişkenleri izlemenize ve çalıştırmanıza olanak tanır.

WinCC OA UI ile Tesis Verilerine Mobil Erişim

Mobil SIMATIC WinCC OA UI uygulamasıyla tesisinizi akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden kolayca izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz. SIMATIC WinCC OA UI; proses resimlerini, tesis kullanılabilirliğini ve tesisinizin durumunu görüntüler. İşletme personeli, tesisinize 7/24 çevrimiçi erişime sahiptir ve anında uyarı verilmesi sayesinde sürekli etkileşim sağlar. Bu, değerli zamandan tasarruf sağlar ve tesisinizin kullanılabilirliğini artırır.

 

 

Kaynak: