Sürücüsüz Taşıma Sistemi Weasel

SSI Schaefer şirketi tarafından tasarlanan sürücüsüz taşıma sistemi Weasel; ürün taşımacılık işlemlerinde birçok kolaylık sağlıyor. Weasel yüksek esnekliği, ölçeklenebilirliği ve ulaşılabilirliği sayesinde taşıma prosesine kolay entegrasyon sağlıyor. Kutulardan kartonlara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip her taşıma ihtiyacını pratik olarak giderebilen bu sistemi sizler için inceledik.

11

Yenilikçi, Yaratıcı ve Bağlayıcı Sistem

Weasel, 35 kg’a kadar olan bütün taşıma gereksinimleri için kullanılan bir sürücüsüz taşıma sistemidir. Küçük boyutuna rağmen, 5°C ve 50°C sıcaklıktaki değişik büyüklükte kutu, karton, koli ve küçük parçalarınızı taşıyabilir ve klasik taşıma sistemleri (konveyörle) ile kombine edilebilir. Özel tutucu kollar sayesinde yüklenebilir ve benzer boşaltma kolları ile tekrar başka bir konveyöre üzerindeki yükü verilebilir.

Bakım gerektirmeyen batarya paketi Weasel’in 18 saate kadar çalışması için güç sağlar. Bunlar da manuel olarak değiştirilebilir ya da otomatik olarak yüklenebilir. Weasel kompakt tasarımı sayesinde ulaşılması zor bölgelerde bile küçük taşıma arabaları sayesinde kullanılabilir. Güçlü taşıyıcı sistemi kolay ve hızlı prosesinden dolayı tüm bu işleri düşük bir yatırım bütçesi ve çok düşük işletme maliyetleri ile gerçekleştirir. Bu nedenle sistem toplam mülkiyet maliyeti yönünden oldukça etkileyicidir.

Prensip

Weasel belirlenmiş bir yönde hızlıca çalışma istasyonlarına gelir. %20’ye kadar ulaşan bir eğimle güzergah üzerinde 1 metre/saniye hızla hareket eder. İşlem butonları ile manuel olarak ya da otomatik olarak varış yerine gönderilir. Güzergah kontrolleri Weasel’i önceden belirlenen ara noktalarla kontrol eder. Sürücüsüz taşıma sisteminin yönlendirilmesi optik sürüş yolu bantları sayesinde, basit, hızlı ve pratik bir şekilde sağlanır. Malzemeler güvenli bir şekilde taşınır. Mevcut proses ve sisteme kolay entegrasyon da diğer bir avantajdır.

Kontrol Yazılımı

Standart kontrol yazılımı vakit alan IT yüklemeleri ve adaptasyonlar olmadan bütün Weasel filosunun hızlı entegrasyonunu sağlar. Ayrıca mevcut malzeme akışına kolayca entegre olabilir. Filo kontrolörü işleri otomatik (ERP Sistemi) veya manuel olarak yönetir ve sırasıyla taşıma sistemlerine bölüştürülür.

İnovasyon

Farklı olarak konvensiyonel sürücüsüz taşıyıcı sistemi Weasel kompleks sensör teknolojisi ya da kontrol sistemlerini gerektirmez.  Yüksek esnekliği, ölçeklenebilirliği ve ulaşılabilirliği nedeniyle Weasel mevcut taşıma işlemlerine kolayca entegre olabilir. Söz konusu, sürücüsüz taşıma sistemi belirlenmiş bir güzergahta çalışma istasyonlarına gider. Değişen müşteri ihtiyaçları ve gerekli dalgalanmalar etkin maliyet ve kısa bir bildirim ile her zaman yönetilebilir.

Weasel'in Özellikleri:

► Optik bantlar ile güzergah belirleyebilme

► Tekerlekli sistem ile karton ve koli gibi ürünleri taşıyabilme

► Kurşun-jelli aküler sayesinde bakım gerektirmeyen yüksek verimlilik

► Mevcut sistemlere kolay ve basit entegre edilebilme özelliği

► Sıralama ve sıralamada sollama imkanı

► Kompakt tasarımı sayesinde ulaşılamayan bölgelerde kullanım

► Manuel ve otomatik yükleme ve boşaltma imkanı

NextLevel Logistik GmbH

NextLevel Logistik GmbH giderek büyüyen e-ticaret sisteminde çalışan Alman lojistik hizmet sağlayıcısıdır. Merkezi Baverya bölgesinde bulunan Schweinfurt yakınındaki Eltmann’dadır. Şirketin 42 çalışanı bulunmaktadır.  NextLevel’in vizyonu dünyaya öncülük eden ve gelecekte olabilecek değişikliklerden etkilenmeyen alternatif bir lojistik sağlayıcısı olmaktır.

Kendi ürün taşıma işlemleri için şirket; sürücüsüz taşıma sistemi Weasel’ı kullanmaya başladı. Moda endüstrisine hizmet eden şirket bütün satış kanallarından kaynaklı değişen kapasite ihtiyacından dolayı bu otomasyon çözümünü oldukça faydalı ve kullanışlı buldu. 

Hermes Fulfilment GmbH

Hermes Fulfilment GmbH, bir Otto Grup şirketidir ve uluslararası e-ticaret hizmet sağlayıcısıdır. Ayrıca Haldensleben tarafında Weasel kullanarak yeni zorlu görevlerin üstesinden geliyor.  Giriş sınırlaması olmadan çeşitli alanlar arasında esnek bir bağlantı oluşuyor. Hermes Fulfilment şimdi şirketle birlikte gelişen ve sürücüsüz malzeme taşınmasını sağlayan yenilikçi bir filo çözümüne sahip.

SSI Schaefer Şirket Profili

SSI Schaefer uluslararası öncü depo ve lojistik sistemleri sağlayıcısıdır. Bu alanda pazar lideri olan SSI Schaefer atık yönetiminde de önemli bir modern konseptler sağlayıcısıdır. Karmaşık projelerin planlanması gibi çeşitli hizmetler sağlar. Ayrıca sürücüsüz taşıma sistemi (FTS) olan Weasel ile yenilikçi, esnek ve ihtiyaca göre kolayca ayarlanabilir bir çözüm sunmaktadır.

 

Kaynak: 

► ifoy

► ssi-schaefer