Entegre Robotik Otomasyon | OMRON

16

OMRON’un yeni nesil endüstriyel, mobil ve kolaboratif robotları, bir üretici olarak size esneklik ve verimlilik artışında en gelişmiş kontrol imkanı sunan entegre otomasyonun bir parçası olmak için özel olarak tasarlandı. OMRON, Otonom Mobil Robotlarının filolara kolayca uyum sağlaması ve en dinamik ortamlarda bile insanlar ile birlikte güvenli bir şekilde çalışması konusuna oldukça önem veriyor.

OMRON’un hem insanlar hem makinelerle çalışmak üzere tasarlanan Kolaboratif Robotları ise iş gücünü tekrar eden görevlerden kurtarıp üretkenliği artırmak amacıyla tasarlanmış robotlar. Entegre robotik çözümleri kapsamında ise paralel, SCARA ve Eklemli Endüstriyel Robotları birlikte çalışıyor. OMRON’un robotik sistemler sınıfı altında endüstriyel robotlar, kolaboratif robotlar ve otonom mobil robotlar bulunuyor.

 

OMRON Entegre Robotik Otomasyon |

Sadece bir robot değil, komple otomasyon çözümün bir parçası

 

 

 

Endüstriyel Robotlar

Üreticilere, fabrikalarında esneklik, kalite ve verimlilik artışında en gelişmiş kontrol imkanı sunan entegre otomasyonun bir parçası olarak tasarlanan OMRON Endüstriyel Robotları, bir üretim ortamındaki iş akışlarının tüm ayrıntılarını sorunsuz şekilde bir araya getirerek üreticilere sektörlerinde rekabet üstünlüğü sağlayabilecek kapasiteye sahip. Paralel (Delta), SCARA ve Eklemli (6 Eksen) olamak üzere 3 farklı kategoride, onlarca farklı endüstriyel robot modeli bulunan OMRON, benzersiz robotik otomasyon çözümleri sunuyor.

 

►İlginizi Çekebilir: Otonom Mobil Robotlar | OMRON

 

 

Kolaboratif Robotlar

Emniyetli ve taşınabilir olan OMRON Kolaboratif Robotları (cobot), dahili görsel denetim özelliğine ve sezgisel yazılıma sahip. Entegre kamera ve 14 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip kolaboratif robotlar, paketleme ve paletleme, montaj ve pick & place gibi çok çeşitli otomasyon işlerine de uygunluk sağlıyor. Akıllı fabrika üretim ortamları için insanlar ve makineler ile birlikte çalışmak üzere tasarlanan OMRON Kolaboratif Robotları, endüstriyel uygulamalara yönelik otomasyon teknolojisindeki bir dizi inovasyonun en son halkası olarak görülüyor.

 

Otonom Mobil Robotlar

OMRON’un otonom mobil robotları (AMR), üretim ve depo lojistiği operasyonlarında üretkenliği önemli ölçüde artırmayı hedeflerken verimliliği artırır, hataları ortadan kaldırır, malzeme izlenebilirliğini iyileştirir ve çalışanların karmaşık insan becerileri gerektiren görevlere odaklanmasını sağlar. Geleneksel AGV robotların aksine, otonom mobil robotlar tesisin doğal özelliklerine göre hareket eder ve tesiste değişiklik için yeni maliyetler gerektirmez. OMRON otonom mobil robotları, 60 kg'lık hafif işlerden 1500 kg'a kadar geniş bir yük yelpazesini güvenli ve verimli bir şekilde taşıyabilecek ve forkliftlerin yerini alabilecek özelliklere sahip.

 

OMRON, üreticilerin müşterilere özel üretim ihtiyaçlarını karşılamasına ve artan işçilik maliyetleri ve işgücü kıtlığı ile ilgili sorunları gidermelerine yardımcı olmak için komple otomasyon çözümü gibi çözümler sunuyor. Akıllı ve esnek üretimi mümkün kılan entegre robotik otomasyon gibi gelişmiş teknoloji fırsatları sunan OMRON, komple otomasyon teknolojisi ile tüm üretim hattınız için çözüm imkanı sağlıyor. Endüstriyel sabit, otonom mobil ve kolaboratif robotların yanı sıra, endüstriyel komponentler ve görsel denetim sensörlerinden, kontrolörler ve servo motorlara kadar farklı otomasyon ekipmanlarının yanında makine emniyeti cihazları da geliştiren OMRON, müşterileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor. Dolayısıyla OMRON’dan bir robot satın aldığınızda sadece bir robot satın almakla kalmaz, otomatik üretiminizin ihtiyaçlarını karşılayacak tam entegre bir komple çözüm elde edersiniz. OMRON’un eksiksiz ürün portföyü gelişen üretim ortamınıza uyarlanabilir şekilde geliştirildi ve halen de geliştiriliyor.

Robotunuz bir güç kesintisi esnasında kendini sorunsuzca kapatıyor mu?

Robot hatlarındaki güç kesintileri pahalıya mal olur...

Şunlara sebep olurlar:

Tamamlanmayan döngüler: Değerli yarı bitmiş ürünün bozulmasına neden olur.

İzlenebilirlik verilerinin kaybolması: Yine değerli yarı bitmiş ürünün bozulmasına neden olur. Daha da kötüsü, hatalı ürünler pazara girebilir ve geri çağrılmaları gerekebilir.

Omron, robotları ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) ürünleri ile kanıtlanmış bir çözüm sunuyor. Güç kesintisi olduğunda, kararlı bir ikincil güç kaynağı (UPS) devreye girerek sistemin güvenle kapatılmasından önce robot sisteminin döngüyü tamamlamasına olanak tanır. Ayrıca UPS kullandığınızda tüm veriler kullanılabilir ve güvenle yedeklenebilir durumdadır.

 

AC UPS ve DC UPS çözümleri için broşürü indirin

 

Kaynak: