Daha Verimli ve Sürdürülebilir Rulman Yağlaması Nasıl Yapılır

Schaeffler Grease App uygulaması, rulman yağlamasına ilişkin karmaşık sorulara müşteri dostu bir çözüm sunuyor. Uygulama, her bir rulman tipi için en uygun yağlayıcı türünü ve miktarını, hizmet ömrünü ve yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Daha sürdürülebilir makine kullanımına katkı sağlarken, yetersiz veya aşırı yağlamayı önleyerek erken rulman arızası riskini azaltıyor.

08

Erken rulman arızaları, yüzde 80'e varan oranda yanlış yağlama kaynaklı meydana geliyor. Otomotiv ve sanayi tedarikçisi Schaeffler'in Grease App uygulaması işte burada devreye giriyor. Müşteriye en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Yazılım hesaplamalarında yine Schaeffler'in kendi geliştirdiği hesaplama aracı olan BEARINX üzerinden alınan verileri kullanıyor. Bu sayede yetersiz veya aşırı yağlama ile buna bağlı olarak ortaya çıkabilecek erken rulman arızası riskini azaltıyor. Uygulama ayrıca, Arcanol serisinden uygun yağlayıcıların seçimine ilişkin de yönlendirme sağlıyor. CONCEPT serisinden otomatik yağlayıcılar, akıllı OPTIME yağlayıcılar ve Arcanol yağlayıcılarla birlikte Schaeffler, rulmanların sürdürülebilir şekilde yağlanması için mükemmel koordine edilmiş bir sistem sunuyor.

 

İdeal yağlayıcı miktarı rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor
 

Grease App uygulaması, web sayfası üzerinden veya standart uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yükler, hızlar ve çevresel etkenler gibi işletim koşulları, uygulamaya girildikten sonra rulmanlara uygun Arcanol yağlayıcı tipleri, ilk yağlama ile yeniden yağlama uygulamaları için müşterinin istediği uygun Arcanol tipi, yağ hizmet ömrü, yağlama aralıkları ile yağ miktarı hesaplanıyor ve görüntüleniyor. İdeal yağlayıcı miktarı, söz konusu rulmanın teknik özellikleri dikkate alınarak hesaplanıyor. Örneğin, rulmanların iç tasarımındaki farklı geometrik detaylar göz önüne alınıyor.

 
Yağlayıcıların en uygun nasıl ayarlanacağına ilişkin bilgilendirme sunuyor
 

Uygulama, Schaeffler'in OPTIME ve CONCEPT serilerinden, yağlayıcıların en uygun şekilde nasıl ayarlanacağına ilişkin de görsel ve yazılı bilgilendirme sunuyor. Arcanol yağlayıcıları rulmanlarda ve lineer uygulamalarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor. Yağlayıcılar kapsamlı uygunluk testlerinden geçiyor ve uygulama koşullarına en yakın koşullarda test edilerek, ideal performans sergileyecek şekilde eşleştiriliyor. Bunun sonucunda yağlayıcı hizmet ömrü uzuyor ve optimum rulman çalışma ömrü elde ediliyor. Mevcut Arcanol portföyü; çok amaçlı, ağır yük ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda özel uygulamalara yönelik yağlayıcılardan oluşuyor. Arcanol yağlayıcıları, endüstriyel bakım işlemlerine kapsamlı ürün, hizmet, çözüm perdesi sunan ve makinenin çalışma ömrü boyunca bakım personeline yardımcı olmayı amaçlayan Schaeffler Lifetime Solutions portföyünün bir parçası olarak öne çıkıyor.

 
Schaeffler'in satış sistemi medias'a entegre halde bulunuyor

Grease uygulaması ayrıca müşteriye gerekli tüm bilgilerin sorunsuz şekilde ulaştırılabilmesi için Schaeffler'in satış sistemi medias'a entegre halde bulunuyor. Uygulama, müşteriye en uygun yağlayıcı tipini ve miktarını, hizmet ömrünü ve rulmanların ilk yağlanmasından sonra yeniden yağlama aralıklarını belirliyor. Schaeffler'in Arcanol serisi yağlayıcıları, rulmanların ve lineer sistemlerin hizmet ömrünü optimize ederken, bu alanlarda yıllardır sunduğu etkileyici performansla kendini kanıtlıyor.

 

Schaeffler Grubu- Harekete öncülük ediyoruz

Schaeffler Grubu, otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçilerinden biri olarak, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan buluşlar ve gelişmeler ile öne çıkıyor. Elektrikli mobilite, CO verimli tahrik sistemleri, Endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerji alanlarında yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler sunan şirket, hareket ve mobilitenin daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir olmasını sağlayan güvenilir bir ortaktır. Schaeffler bir teknoloji şirketi olarak, güç aktarma organları ve şasi uygulamalarına yönelik yüksek hassasiyetli bileşen ve sistemlerin yanı sıra birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümleri de üretmektedir. Schaeffler Grubu, 2021 yılında yaklaşık 13,9 milyar euro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 83,000 çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 2021 yılında yaklaşık 1,800 patent başvurusu ile Schaeffler, DPMA’ya (Alman Patent ve Ticari Marka Ofisi) göre Almanya’nın en yenilikçi üçüncü şirketidir.