IO-Link Master

“IO-Link master”lar sensörler, vanalar veya ikili giriş/çıkış modüllerini içeren sekiz adet IO-Link cihazının bağlantısını yapabileceğiniz saha uygulamaları için kullanılan ağ geçitleridir. Bazı modellerde portlar B port olarak tasarlanmıştır ve IO-Link aktuatörlerin bağlanması için ek enerji sağlarlar. “Master”, kontrol cihazına makina verilerini, proses parametrelerini ve teşhis verilerini aktarır. Ürün çeşitleri Profinet, EtherCat, Ethernet/IP, Profibus veya AS-Interface arayüzlerini de içerir.

22

IO-Link Master

Mükemmel elektromanyetik kararlılık, geniş sıcaklık aralığı, yüksek koruma sınıfı ve dayanıklı gövde, ürünü zorlu koşullarda kullanılmaya elverişli kılar. AS-interface özellikli master alt ve üst parçayı kilitleyen bir kızak ile hızlıca monte edilebilir.

Kontrol kabinlerinde kullanılan “IO-Link master”da kurulum ve teşhis için bütünleşik bir web sunucu vardır. Makina verisi, proses parametreleri ve teşhis verisi kontrol cihazına Profinet veya Ethernet/IP aracılığı ile iletilir. Verinin bilişim sistemleri tarafından işlenebilmesi ve fabrikanın farklı noktalarında –hatta dünyanın herhangi bir yerinde- kullanılabilmesini sağlamak için cihazda, bütünleşik anahtarlı ikinci bir Ethernet port mevcuttur. Bu ikinci port ‘Y yolu’ adı verilen paralel bir iletişimi kullanan yerel bir sunucu aracılığı ile tüm bağlı IO-Link cihazların doğrudan ağa bağlantısına imkan verir. LINERECORDER AGENT adlı bütünleşik arayüz yazılımı da sunucu ile bağlantıyı sağlar.

 

  Fabrika otomasyonundaki saha        Gıda endüstrisindeki saha        Kontrol kabinleri için modüller  
     uygulamaları için modüller          uygulamaları için modüller
 

► Sekiz adede kadar IO-Link cihazı bağlanabilme özelliği

► Makina verilerinin, proses parametrelerinin ve teşhis verilerinin kontrol cihazına güvenli aktarımı için

► Kontrol cihazı ve veri iletişim dünyası arasında eş zamanlı veri değiş tokuşu için

► Saha uygulamaları ve kontrol kabinlerinde kullanım için

► Bütünleşik endüstriyel haberleşme arayüzü ile

Kaynak